Video kūrimo klaidos: pradedančiųjų kelias (I dalis iš II)

Mokėti sukurti gerą vaizdinę medžiagą – tai ir menas, ir patirtis, ir iš to kylantis profesionalumas. Deja, nesvarbu, ar video montavimas vyksta esant reklamos paslaugų poreikiui, ar tiesiog pageidaujama asmeninių švenčių įamžinimo video formatu, o galbūt visa tai daroma vardan kino, meno tikslų, tačiau video kūrimo paslaugos turi būti profesionalios. Profesionalais negimstama, o klaidų pradedantieji daro beveik visi, retais atvejais, iškart pavyksta viskas gerai. Taigi, štai kokių klaidų daro pradedantieji video montuotojai ir kūrėjai, ir kokių vertėtų vengti jums, jeigu taip pat užsiimate tokiomis paslaugomis.

Blogas garsas

Video montavimasViena didžiausių klaidų, kuomet tikrai galima sakyti, kad video montavimas nueina perniek – tai per mažas dėmesys garso kokybei. Padarykite puikų video, jį montuodami nepatvarkykite garso, padarykite klaidų su audio sistema, ir tikrai teks labai pasigailėti, kad turite itin prastą video. Taigi, norėdami turėti tikrai gerą video kokybę, turėtumėte turėti, kas dirba su garsu vietoje jūsų, arba patys mokėti puikiai tą daryti. Geram video puikus garsas labai dažnai sudaro daug daugiau svarbos negu geras vaizdas.

Banalus scenarijus arba jokio scenarijaus

Jeigu kuriate filmuką reklamai, o galbūt meniškam reikalui, būtina turėti gerą scenarijų. Net ir filmukams po švenčių, renginių – taip pat labai reikalingas geras scenarijus. Jo neturint, keblumų bus daugiau negu įsivaizduojate. Taigi, reikia galvoti, koks scenarijus iš tiesų galėtų būti geriausias.

Defektus slepiantys filtrai

Dar viena klaida, išduodanti video kūrėjo ar montuotojo mėgėjiškumą – tai visus video kūrimo defektus neva slepiantys filtrai. Kai kurių dalykų paslėpti iš tiesų tiesiog neįmanoma… Ir štai būtent video montavime prastus kadrus ar prastas spalvas matys visi. O patys paprasčiausi filtrai (monochrome, sepia ar kt.) iškart rodys, kad filtrai parinkti norint pakoreguoti ir nuslėpti neprofesionalumą ir prastą raišką.

Per ilgi montažo perėjimai su efektais

Kai kurie pradedantieji elgiasi su montažo pasirinktimis kaip seniau žmonės ką tik išmokė naudotis Word programa elgdavosi su spalvotais šriftais: kuo dagiau, tuo geriau. Tai, aišku, baisi klaida. Montažo būdai, kuomet pereinama nuo vieno vaizdo iki kito, neturi į save atkreipti dėmesio, jie turi kurti savo ritmą ir būti mums nepastebimi, o kartu idealiai derantys prie viso bendro vaizdo. Per daug kameros rakursų, kuomet nuolat tas pats objektas filmuojamas iš skirtingų pusių – tai irgi būdas blogai pavaizduoti.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>