Šampūnai be sulfatų: kodėl jie gali būti geriausias pasirinkimas?

Vis dažniau prekybos centruose, vaistinėse ir internetinėse parduotuvėse galima rasti šampūnus, kurių etiketėse išdidžiai parašyta „be sulfatų“. Bet ar žinote, kodėl ši frazė tapo taip populiarus rinkodaroje ir kokios naudos gali slypėti už tokių produktų pasirinkimo?

Kas yra sulfatai?

Sveiki plaukaiSulfatai yra chemikalai, naudojami daugelyje buitinės chemijos produktų, įskaitant šampūnus, dėl jų gebėjimo efektyviai pašalinti riebalus ir suteikti gaivinantį putų efektą. Populiariausi šampūnuose naudojami sulfatai yra natrio lauril sulfatas (SLS) ir natrio lauret sulfatas (SLES).

Kodėl verta vengti sulfatų?

 • Jautri oda ir alergijos. Sulfatai gali sukelti odos dirginimą, ypač žmonėms su jautria galvos oda arba tiems, kurie yra linkę į alergines reakcijas. Sulfatų vengimas gali sumažinti odos paraudimą, niežėjimą ir kitus nemalonius simptomus.
 • Plaukų pažeidimas. Nors sulfatai yra puikūs riebalų pašalinimui, jie gali per daug išdžiovinti plaukus ir galvos odą. Tai gali sukelti plaukų trapumą, sausumą ir spalvotų plaukų spalvos nusiplovimą.
 • Natūrali plaukų apsauga. Sulfatai gali pašalinti natūralius plaukų aliejus, kurie saugo ir maitina plaukus. Todėl plaukai gali tapti sausesni ir pažeidžiami.

Šampūnai be sulfatų – alternatyva jūsų plaukams

Daugelis gamintojų siūlo šampūnus be sulfatų, kurie yra švelnesni plaukams ir galvos odai. Šie produktai gali suteikti daug privalumų:

 • Švelnus valymas. Nors šampūnai be sulfatų gali neputoti taip gausiai kaip įprasti šampūnai, jie vis tiek efektyviai valo plaukus be jų sausinimo ar pažeidimo.
 • Ilgalaikė spalva. Jei dažote plaukus, šampūnas be sulfatų gali padėti išlaikyti spalvą ilgiau.
 • Sausų ir pažeistų plaukų priežiūra. Šampūnai be sulfatų yra puikus pasirinkimas tiems, kurie turi sausus, pažeistus ar chemiškai apdorotus plaukus.

Papildomi privalumai vartojant šampūnus be sulfatų

 • Mažiau chemikalų, daugiau gamtos. Daug šampūnų be sulfatų yra pagaminti remiantis natūraliais ingredientais. Tai reiškia, kad vartotojas ant savo galvos ir į aplinką išleidžia mažiau chemikalų.
 • Tinka jautriems žmonėms. Žmonės, turintys ekzemą, psoriazę ar kitas odos būkles, dažnai pastebi, kad šampūnai be sulfatų yra žymiai švelnesni ir nesukelia papildomų odos problemų.
 • Mažesnė poveikio aplinkai galimybė. Sulfatai gali kauptis vandens telkiniuose ir daro neigiamą poveikį aplinkai. Vartodami šampūnus be sulfatų, prisidedate prie ekologinio sąmoningumo.

Kaip rasti tinkamą šampūną be sulfatų?

Nors šampūnų be sulfatų rinka sparčiai auga, svarbu žinoti, kaip rasti produktą, kuris atitiktų jūsų poreikius. Kai kurie patarimai:

 • Tyrkite sudėtį. Nors ant etiketės gali būti parašyta „be sulfatų“, rekomenduojama išnagrinėti produkto sudėtį, kad įsitikintumėte jo natūralumu.
 • Ieškokite atsiliepimų. Skaitykite kitų vartotojų atsiliepimus, kad sužinotumėte apie produktų veiksmingumą, kokybę ir patirtį.
 • Išbandykite keletą. Kas tinka vienam žmogui, gali neveikti kitam. Galbūt jums teks išbandyti kelis produktus, kol rasite tą, kuris geriausiai tinka jūsų plaukų tipui.

Rinkdamiesi šampūną be sulfatų, jūs galite pasirūpinti savo plaukais ir galvos oda švelniau ir efektyviau. Nors tokie šampūnai gali būti šiek tiek brangesni už tradicinius produktus, jų teikiamos naudos gali pateisinti šią investiciją į jūsų plaukų sveikatą ir grožį.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>