Apšvietimo tipai

Šviestuvai – tai geriausias būdas erdvei suteikti šviesos ir ją pritaikyti pagal savo poreikius. Nors kai kuriems žmonėms atrodo, kad tam pakanka išrinkti keletą gerų šviestuvų su ryškiai šviečiančiomis lempomis, to nepakanka. Būtina įvertinti kiekvieno kambario paskirtį, dizainą, norimą sukurti aplinką ir begalę kitų veiksnių. Vienas svarbiausių kriterijų, pagal kurį reikėtų rinktis šviestuvus – jų tipas.

ApšvietimasDažniausiai šviestuvai yra skirstomi į bendrus, akcentinius ir dekoratyvinius. Akcentinė šviesa naudojama lubiniuose, sieniniuose ar lauko grindyse montuojamuose šviestuvuose. Tokių šviesos šaltinių skleidžiamas srautas yra ganėtinai stiprus, tačiau nukreiptas į tam tikrą pusę ir labai siauras. Akcentiniai šviestuvai skirti tam, kad pabrėžtų, išskirtų norimas detales. Tai gali būti įvairūs paveikslai, baldai, skulptūros, nuotraukos ir pan. Ryškus, kryptingas apšvietimas taip pat gali pabrėžti neeilinius architektūrinius sprendimus: nestandartines sienų, lubų konstrukcijas, laiptų sistemas.

Bendra šviesa sutinkama daugelyje būstų. Ji skirta tam, kad apšviestų visą patalpą. Kad zona, kurioje įmontuojami bendriniai šviestuvai, būtų apšviesta tinkamai, reikia itin galingų lempučių. Geriausia naudoti LED lempas, kurios, nors ir kainuoja daugiau, skleidžią kur kas ryškesnę šviesą bei tarnauja ilgiau. Itin didelėse patalpose gali prireikti ir daugiau nei vieno tokio tipo šviestuvo. Šiais avėjais labai svarbu juos suderinti tarpusavyje: įvertinti jų stilius, medžiagas, įsiliejimą į aplinką. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, kurios vietos reikalauja didesnio apšvietimo, kuriose sklindanti šviesa gali būti kiek blankesnė – tai padės išskaidyti patalpą zonomis, turėsiančiomis skirtingą paskirtį.

Dažnai interjere sutinkami ir dekoratyviniai šviestuvai, kurie suteikia jaukumo bei intymumo, nevargina akių. Žinoma, prie tokios šviesos nerekomenduojama skaityti, rašyti, naudotis kompiuteriu ar atlikti bet kokius kitus veiksmus, kurie gali pakenkti jūsų regai. Tokie šviestuvai labiausiai tinka miegamajame, kur žmonės ilsisi, nori bent trumpam pabėgti nuo kasdienių darbų bei rutinos. Dekoratyviniai šviestuvai gali būti naudojami ir kitose erdvėse, kaip papildoma apšvietimo priemonė. Tai svetainė, valgomasis, vaikų kambarys ir pan. Suderinti su kokybiškais bendriniais šviestuvais, dekoratyviniai gali būti naudojami vakarais, tuomet kai atsipalaiduojama ir darbams atlikti nereikalinga natūralią imituojanti, ryški šviesa.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Gerda

    Geras apšvietimas yra labai svarbu ne tik kambaryje, bet ir lauke. Grįžus naktį namo norisi matyti, kur eini. Vis dėl to reikia ir vartus užrakinti, o gal dar ir šunį išleisti pabėgioti.

  • Austėja

    Apšviečiant namą, prie namo interjero galima derinti ir apšvietimo, ir visas kitas priemones. Pavyzdžiui pasirinkus vienodo stilistiko gėlių vazonus, šiukšliadėžes ( https://www.miestui.lt/lauko-siuksliadezes ), suoliukus ir apšvietimą, būtų galima pasiekti labai gražios harmonijos.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>