Kokios vasarinės padangos geriausios?

Renkantis padangas vasarai randamas pakankamai didelis pasirinkimas, tačiau nežinoma, kokios padangos yra geriausias pasirinkimas. Galima remtis padangų ekspertų patarimais, kurie padės išsirinkti geriausiai tinkančias padangas. Visais atvejais reikia rinktis kokybiškas padangas, tačiau galioja ir kiti patarimai.

PadangosLabiausiai nukenčia taupantys geroms padangoms. Kaip žinome, nuo balandžio mėn. 1 d. visos transporto priemonės Lietuvoje turi dalyvauti eisme su vasarinėmis arba universaliomis padangomis. Negalima važiuoti su žieminėmis padangomis. Vis dėl to yra vairuotojų, kurie įsigyja universalias padangas, kurias daugelis ekspertų peikia. Kodėl jos tokios blogos? Paprasčiausia priežastis – nėra tinkamų padangų visiems metų laikams ir visoms oro sąlygoms. Žinoma, galima taupyti ir pirkti tik universalias padangas, kurių nereikia keisti ir galima dalyvauti eisme ištisus metus. Susitaupo nemažai pinigų ir laiko. Vis dėl to, norintys saugiai važiuoti turėtų rinktis tam laikotarpiui tinkamas padangas ir atėjus laikui jas pasikeisti. Jos gali būti saugios tik tais atvejais, kai esant sniego ar ledo dangai ant kelio, automobiliu yra nevažiuojama arba važiuojama tik labai gerai nuvalytu keliu. Važiuoti vasarą universaliomis padangomis taip pat nėra geras pasirinkimas, nes lyjant ir esant šlapiai kelio dangai arba esant labai karštiems orams, kai kelio danga stipriai įkaitusi, jų efektyvumas taip pat mažėja, dėl ko pailgėja stabdymo laikas ir atstumas.

Vasaros metu, norint važiuoti saugiai, reikia rinktis vasarines padangas. Labai gerai, jei renkamasi ne tik pagal kainą, bet ir pagal tai, kad tokios padangos tinkamai sukibtų su kelio danga ir mažintų kuro sąnaudas. Kainų kategorijos yra pakankamai plačios, todėl renkantis daugelis nori sužinoti ar verta mokėti brangiau. Vieno atsakymo nėra, nes viskas priklauso nuo to, kokiais keliais daugiausia važiuojate ir kokiomis oro sąlygomis. Tarkim, jei gyvenate mieste ir kartais vasaros metu nuvykstate į kaimą su automobiliu, tai galima rinktis paprastas pigias vasarines padangas. Jei daug važiuojama įvairiais keliais, o ir dažnai pasitaiko tokios oro sąlygos, kad tenka važinėti šlapiu asfaltu, tai reikia rinktis brangesnias padangas. Brangios nuo pigių padangų skiriasi ne tik kuro sąnaudų sumažėjimu, bet ir tuo, kad saugiau važiuojama, juk sutrumpėja kelio stabdymo laikas ir yra geresnis sukibimas su kelio danga. Spręsti jums, kas svarbu. Vieni renkasi kainą, kiti – saugumą, treti universalumą. Kiekvienas atvejis yra individualus ir reikia atidžiai peržiūrėti pasiūlymus.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Tomas

    Svarbiausia netaupyti ant padangų. O jei norite pirkdami matyti daug variantų tai patariu pirkti internetu, atsidarai kelis puslapius palygini kainas ir perki. Mano dabar mėgstamiausia parduotuvė ši: naujos-padangos.lt

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>