Viskas, ką reikia žinoti apie patalpų oro filtrus ir jų naudą

Patalpų oras gali būti iki 10 kartų labiau užterštas nei lauko oras, o dauguma teršalų atsiranda dėl įprastų namų apyvokos daiktų, tokių kaip valymo priemonės, dažai, pesticidai ir gamtinės dujos. Šie teršalai gali sukelti daugybę neigiamų padarinių jūsų sveikatai, pavyzdžiui, pablogėjusią plaučių funkciją, astmos priepuolius, alergijas, infekcijas ir kitas ligas. Tiesą sakant, apskaičiuota, kad patalpų oro filtrai ir tarša yra 5 kartus dažnesnė nei radono dujos namuose. Norint kovoti su šia problema ir užtikrinti, kad namuose kvėpuosite švariu oru, vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, yra patalpų oro filtras. Šiame straipsnyje paaiškinama viskas, ką reikia žinoti apie patalpų oro filtrus, įskaitant jų naudą ir galimus trūkumus. Plačiau: https://www.e-nit.lt/vedinimas/oro-filtrai ir specialisto patarimai.

Kas yra patalpų oro filtras?

NitPatalpų oro filtras – tai prietaisas, kuris pašalina teršalus iš oro, kai jis praeina pro filtrą. Jie gali būti naudojami tiek komercinėse, tiek gyvenamosiose patalpose ir dažniausiai montuojami ŠVOK sistemose. Yra dviejų tipų oro filtrai – elektrostatiniai ir mechaniniai. – Elektrostatiniai oro filtrai, šalindami daleles iš oro filtrai, naudoja traukos ir atstūmimo principą. Paprastai jie turi teigiamai įkrautą paviršių ir neigiamai įkrautą surinkimo tinklelį.

Kodėl patalpų oro filtrai yra svarbūs?

Kaip minėta pirmiau, patalpų oras gali būti iki 10 kartų labiau užterštas nei lauko oras. Taip yra todėl, kad patalpų oras yra sulaikytas, o lauko orą nuolat gaivina vėjas. Patalpų ore esantys teršalai gali sukelti įvairių neigiamų padarinių jūsų sveikatai. Tokie teršalai kaip pesticidai ir herbicidai gali sukelti galvos skausmą, pykinimą, galvos svaigimą ir vėmimą. Kiti teršalai, pavyzdžiui, benzenas ir formaldehidas, gali sukelti ilgalaikes sveikatos problemas, pavyzdžiui, vėžį.

Patalpų oro filtro privalumai

Sulaikydami ore esančius teršalus, jie pagerina patalpų oro kokybę ir padaro jį saugų kvėpuoti. – Mažesnė rizika sveikatai: Pagerinus oro filtras ir kokybę namuose, sumažėja įvairių sveikatos problemų, kurias sukelia teršalai, rizika. – Ilgesnis filtro tarnavimo laikas: Sulaikydami nešvarumus ir kitas smulkias daleles, patalpų oro filtrai patalpoms ir prailgina ŠVOK filtrų tarnavimo laiką. Tai ilgainiui padės sutaupyti pinigų. – Sveikesni augalai ir naminiai gyvūnai: Švaresnis patalpų oras naudingas ir augalams bei naminiams gyvūnams.

Patalpų oro filtrų trūkumai

Nors patalpų oro filtrai namams yra puikus būdas kovoti su oro tarša, svarbu pažymėti, kad jie nepašalina visų teršalų iš oro. Iš tikrųjų daugelis patalpų oro filtrų pašalina tik iki 70 %, o tai reiškia, kad 30 % teršalų vis dar gali likti ore. Tai reiškia, kad net ir naudojant patalpų oro filtrus svarbu žinoti, kokie teršalai yra jūsų namuose, ir imtis priemonių jiems sumažinti. Oro valytuvas ir specialistų patarimai.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>