Kaip užtikrinti optimalią šilumą namuose?

Juokaujama, kad mūsų šalyje pusę metų būna žiema, o likusį pusmetį laukiama vasaros. Juokas juokais, tačiau šildymo sezonas trunka kone šešis mėnesius, tad šiuo laikotarpiu svarbu pasirūpinti, kad namuose būtų pakankamai šilta. Įvairių sprendimų, kaip būtų galima sulaikyti šilumą namuose, yra ne taip ir mažai, tad kiekvienu atveju tikrai galima pasirinkti pačias palankiausias galimybes. Ne visiems yra žinoma, tačiau didelę įtaką šilumai namuose turi vidaus durys, tad tuo atveju, kada norima užtikrinti pakankamą šilumą, vertėtų pasirūpinti pakankamai sandariomis durimis. Dalis šilumos yra prarandama būtent per duris, tad visada yra svarbu stengtis, kad šiluma namuose būtų sulaikoma. Jei norite, kad šaltuoju metų laiku namuose būtų kuo šilčiau, taip pat pagalvokite ir apie langų keitimą – per juos taip pat yra prarandama gana nemažai šilumos.

ŠildymasJei gyvenama nuosavame name, verta pagalvoti apie tai, kokie šildymo įrenginiai gali geriausiai pasiteisinti. Vienas dažniausių pasirinkimų – tai kieto kuro katilai, kurių asortimentas yra tikrai labai platus, o šių katilų išlaikymas yra pigiausias. Malkos vis dar yra pats pigiausias kuras – jų kaina yra mažesnė nei dujų ar elektros, tad namų šildymo kaina yra pati mažiausia. Nors tenka pagalvoti apie tai, kur būtų galima sandėliuoti malkas, tačiau tokių problemų nuosavų namų gyventojams dažniausiai nekyla, kadangi galima paskirti tam tikras nenaudojamas patalpas namo viduje arba įrengti malkinę. Žinoma, taip pat galima pasvarstyti ir apie kitas pasirinkimo galimybes – galima rinktis ir dujinius ar elektrinius katilus, kurių naudojimas yra gana patogus, tačiau šildymo kaina bus kiek didesnė. Be to, dujiniai katilai gali būti naudojami tik tose vietovėse, kuriose yra atvestos gamtinės dujos, tad tam tikrais atvejais toks pasirinkimas nėra galimas.

Šiandien taip pat yra galima rinktis įvairius modernius projektus, kurie gali užtikrinti šilumą jūsų namuose – įvairūs šildymo tinklai iš tiesų gali puikiai pasiteisinti gana dažnose situacijose. Įvairių sprendimų gali būti ne taip ir mažai, tad kiekvienoje situacijoje bus galima nuspręsti, kokios galimybės gali būti pačiomis geriausiomis. Nors teks šiek tiek investuoti į šildymo tinklų projektavimą, tačiau galite net neabejoti, kad toks pasirinkimas galės iš tiesų puikiai pasiteisinti. Pasikonsultavę su specialistais tikrai visada galėsite atrasti tokius sprendimus, kurie konkrečiu atveju gali būti pačiais geriausiais, ir nereikės rūpintis, ar pasirinkote tikrai teisingai.

Jei dar tik svarstote įsigyti namą, įvertinkite tai, koks yra pastato energetinis naudingumas – tai yra svarbiausias rodiklis, parodantis, ar namuose bus pakankamai šilta. Pastatų energetinis naudingumas yra žymimas raidėmis, kur A klasė yra pati aukščiausia. Jei pirksite butą, tokiu atveju energetinis naudingumas bus standartinis, tačiau renovuotųir naujų pastatų energetinis naudingumas paprastai yra didesnis. Jei norite įsitikinti, kad šildymo kaina šaltuoju metų laiku nėra labai didelė, pakanka paprašyti parodyti sąskaitas už šildymą, ir tai padės jums paprasčiau orientuotis, ko galima tikėtis.

Šiandien įvairių galimybių, kurios gali užtikrinti didesnę šilumą namuose, yra ne taip ir mažai, tad kiekvienu atveju bus galima nuspręsti, kokios galimybės galėtų geriausiai pasiteisinti. Tam tikrais atvejais, kada norima užtikrinti didesnę šilumą namuose, pakanka tiesiog pasirinkti sandaresnes duris ir sandarius langus, tad tai tikrai nepareikalausypatingai daug investicijų. Visada galima pasikonsultuoti su specialistais, kurie gali patarti, kokios galimybės gali geriausiai pasiteisinti, ir apsispręsti tikrai nebus labai sunku.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Dujinio sildymo irengimo kaina

    Statom namą A+ klasės ir pasirinkome dujinį šildymą, nes kainos ir kokybės santykis atitiko visus standartus.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>