Kuo žmones taip traukia „wake“ vandens parkai?

Miestuose ir miesteliuose, kur plėtojamas turizmas, populiari pramoga – vandenlentės. Kai turime tiek daug panašumų, gali pasidaryti sunku atskirti vandenlentes, irklentes ir benglentes. Tačiau tai skirtingi dalykai. BanglentėsLietuvos pajūryje panaudojamos gana retai, irklentes mes matome dabar nuolat, kai upe ar ežeru atsistoję lėtai iriasi žmonės. O vandenlentės yra mėgstamos tikrai ekstremalių pojūčių ieškančių žmonių. Taip, kaip kažkada seniau buvo populiaru vandens slidės, į kurias įsistojusį žmogų traukdavo motorinis kateris, taip dabar populiaru pasidarėvandenlentės ir „wake“ parkai.

Kodėl „wake“?

Vandens pramogosVisų pirma, gali kilti klausimas, kodėl tie parkai taip vadinasi? Iš tiesų, „wake“ yra pabudimas, o toks ekstremalus vandens sportas prabudins iš bet kokio snaudulio. Taigi, jeigu norite pabusti, galite išbandyti su vandenlente pralėkti ežero ar upės paviršiumi. Kaip tai veikia? Žmogus ant liepto laukia jau įlipęs į vandenlentės įtvirtinimus. Jis laikosi už specialaus laikiklio, pririšto prie pulto. Tada specialus mechanizmas ima traukti žmogų ant vandenlentės, ir jis tiesiog čiuožinėja, skraido vandens paviršiumi. Žinoma, reikia gerai mokėti išsilaikyti, kad neįkristum į vandenį, tam reikia irdidesnio greičio. Žmonės paprastai saugosi, yra su specialiomis apsaugomis, nes jeigu to nedarytų, tuomet padidėtų traumų galimybė.

Vasaros pramogos

Dažnai tokie parkai su vandenlentėmis yra įkuriami ten, kur veikia ir daugiau turistinių pramogų. Lietuvoje smagiai pramogauti dabar gali daug kas, nes yra ir daug gražių parkų, ir miškų, ir juose pastatytų apžvalgos bokštų. Būtent juose galima pajusti daug malonumo iš viršaus apžvelgiant apylinkes.

Taigi, jeigu dar nežinote, kur vertėtų atostogauti šią vasarą, galite tą daryti tiesiog Lietuvoje. Čia daug gražių vietų, kuriose galima nuveikti šį tą smagaus, taip pat nuostabių veiklų. Galima keliauti tiesiog į bet kurią girią, mišką ar pamiškę ir ten nuveikti kai ką smagaus. Jeigu norite pasimėgauti vandens pramogomis, tą dieną būkite gerai pailsėję, neprisivalgę aštraus, sunkaus maisto. Aprangą galimai jums duos pačioje nuomos vietoje. Reikia saugotis, laikytis visų saugumo reikalavimų, todėl galbūt gausite ir neskęstantį kostiumą, ir pripučiamas liemenes. Taigi, atvažiuoti galite su draugais. Vaikams, nepilnamečiams galima likti ant kranto, nes dėl saugumo paprastai vaikai tokiomis pramogomis nesinaudoja. Nepamirškite ir kitų saugumo priemonių. Tarkime, labai karštą vasarą jums reikėtų pasistengti nenudegti saulėje, prisidengti galvą. Apskritai, reikia gerti daugiau vandens, o prieš imantis tokiosveiklos, pasportuoti, padaryti tempimo pratimus.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Domantas

    Wake parkai yra mano naujas vasaros atradimas. Tai puiki pramoga ir itin aktyvus laisvalaikio praleidimas, dažniausiai dirba visi raumenys, o tai yra naudinga kūnui bei sveikatai. Tačiau po dažno lankymosi wake parke gali greitai pavargti bei įsitempti kūnas, skaudėti raumenis, tad raumenų įtampos mažinimas masažo pagalba gali būti pravartus dalykas ir padėti šios pramogos entuziastams.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>