Kaip pagerinti prastą matomumą kelyje

Norint, kad kelionė tamsiais ir prastai matomais keliais būtų geresnė, reikia pagalvoti apie https://www.autosviesos.lt/bmw-angel-eyes ar kitokių šviesų sutvarkymą automobilyje ir daugybę kitų aspektų, kurie gali pagerinti matomumą.

Žibintų ir šviesų automobilyje svarba

Lempų keitimasJeigu vairuojate automobilį, privalote užtikrinti, kad visi ksenonai veiktų kuo geriau, ir kad apšvietimas kelyje tikrai būtų geras. Tai būtų jūsų atsakomybė. Visų pirma, turi veikti visos gabaritinės šviesos. Antra, turi būti geri priekiniai žibintai. Turi veikti ir tolimosios šviesos, tačiau jomis negalima piktnaudžiauti – jos turi šviesti taip, kaip reikia, ir jas reikia išjungti, kai artėjantis automobilis yra už 150 metrų. Taip pat jų nereikėtų naudoti ir taip apšviestuose keliuose. Taigi, visa tai gali susidėti į keletą reikšmingų aspektų ir žibintai kelyje jums galės užtikrinti geresnį matomumą. Rūko žibintas – labai geras dalykas, ypač jeigu dažnai važinėjate ne mieste. Keičiantis metų laikams, važiuojant užmiesčiuose, dažniau tvyro rūkas, kuris persmelkia viską ir sunku būna matyti. Kai keliai neapšviesti – juo labiau. Taigi, norėdami užtikrinti geresnį matomumą, galite pasitelkti rūko žibintus, kurie veikia iš esmės visai kitaip negu įprastos šviesos, nes spinduliai sklaidosi į šonus, o ne į priekį. Taip pat šie žibintai veikia efektyviau už įprastas šviesas ir tuomet, kada pasirenkama pavairuoti automobilį per kritulius.

Pasirinkti geriau apšviestus arba tuštesnius kelius

Kiti žingsniai nebūtinai bus priklausomi tik nuo automobilio techninio parengimo, bet ir nuo asmeninių vairuotojo veiksmų. Pavyzdžiui, svarbu būtų pasistengti užtikrinti geresnį matomumą tiesiog renkantis geresnius kelius. Gal galite naktį važiuoti magistrale, kurioje yra įrengtas apšvietimas ir dėl to važiuoti daug paprasčiau. O gal galite verčiau važiuoti tokiu keliu, kur išvis nėra automobilių. Taigi, galėsite ramiai sau važiuoti su ilgomis šviesomis, nereikės jų nuolat išjungti, ir jums niekas į akis nešvies. Apmąstyti maršrutą reikia prieš išvažiuojant, reaguojant į keletą skirtingų dalykų.

Užtikrinti gerą matomumą per priekinį stiklą

Dar vienas pasiūlymas – stengtis gerai matyti per priekinį stiklą. Tai reiškia, kad reikia visada labai kruopščiai reaguoti į valytuvų nusidėvėjimą. Taip pat reikia galvoti ir apie tai, kad geras matomumas turi būti ir tada, kai priekinis stiklas yra lygus, neskilęs, jam viskas gerai. Užtikrinti gerą veidrodėlių matomumą irgi yra labai svarbu, kadangi tuomet reikia tiesiog pasistengti, kad veidrodėliuose gerai matytųsi viskas, kas yra už jūsų.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Asta

    kiekvienas vairuotojas turi suprasti, kad yra atsakingas, kuomet išvažiuoja su savo mašina. Važiuojant su techniškai netvarkinga mašina ar su neveikiančiom lemputėm atsiranda pavojus ne tik vairuotojui, bet ir aplinkiniams žmonėms. Šiais laikais įsigyti žibintus savo mašinai yra labai lengva, nes viską gali užsisakyti internetu: https://www.jubana.lt/led-zibintai/led-galiniai-zibintai

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>