Individuali veikla – nebijokite mokesčių

Kas gąsdina tuos žmones, kurie norėtų pradėti dirbti nepriklausomai nuo įmonių, patys ant savęs? Popierių pildymas, apskaitos paslaugos, nesugebėjimas visko suvokti? Iš tiesų, mūsų šalyje nėra taip lengva pradėti nuosavą verslą kaip, pavyzdžiui, Amerikoje, tačiau dirbti patiems pagal individualią veiklą galima.

Perženkite pirmus barjerus

Mokesčių efektyvus mokėjimasDidžiausia baimė yra pačioje pradžioje, kai tik susiduriate su krūvomis popierių. Kai kuriuos žmones, kurie iš esmės galėtų daug geriau gyventi dirbdami patys ant savęs, labiausiai ir gąsdina tai, kad bus sunku viską pradėti. Tačiau tereikia turėti daugiau pasitikėjimo ir pabandyti – kai įsivažiuosite, negąsdins nei jūsų pačių suteikiamos apskaitos paslaugos, nei pinigų, finansų valdymas, nei kita ant jūsų krintanti atsakomybė. Tai tikrai nėra taip sunku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pagalvokite apie tuos vyresnius žmones, kurie bijo naudotis kompiuteriais ir dėl to metų metus nepaskambina su programa Skype savo giminaičiams, išvykusiems gyventi į užsienį, nes bijo žengti tokį žingsnį. Jums, kaip puikiai kompiuteriu mokančiam naudotis asmeniui, yra tiesiog juokinga, kad suaugę protingi žmonės nepasimoko dirbti kompiuteriu. O tie, kurie išmoksta, beveik visada sako, kad jų baimė buvo per didelė, kad tikrai nereikėjo taip bijoti to išmokti, reikėjo tik pasiryžti. Tad ir jums, norint pradėti dirbti pagal individualią veiklą, reikia tik pradėti. Pirmiausiai reikia nuspręsti, kokiai veiklai priskirsite savo vykdomą veiklą. Veiklų sąrašus galėsite pamatyti Mokesčių inspekcijos puslapyje, specialioje sistemoje, per kurią ir užpildysite prašymą tai pažymai gauti. Vėliau pažyma jums bus išduota, ir tai nieko nekainuos. Čia ir yra vienas geriausių pažymos gavimo momentų, kad tai yra nemokama, kitaip, nei dirbant pagal verslo liudijimą ar patentą. Reikia pažymėti, kad individualios veiklos pažymėjimas labiausiai tinka tada, kai vykdote nuolat tą pačią veiklą. Jeigu tik labai retais atvejais norite kažką padaryti, tada gal ir geriau kartais trumpam išsipirkti patentą.

Tvarkykite mokesčius

mokesčių tvarkymas taip pat turbūt baugins tik iš pradžių. Greitai įprasite nuo kiekvienos gautos sumos atidėti pinigų kiekį, kurį vėliau pervesite SODRAI ir mokesčių inspekcijai. Reikia vesti savo buhalterijos knygą, nors daug ką šios apskaitos paslaugos vargina, taigi, žmonės kartais tą knygą visą užpildo tik kartą metuose. Paprastai tai nutinka tada, kai ateina mokesčių deklaravimo terminas, ir tuo metu visos apskaitos klausimai būna užpildę jūsų dienas. Sėkmės.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Gerda

    Labai dažnai būna sunku pradėti individualią veiklą. Atrodo turi idėją, planą, bet nežinai kaip viską įgyvendint. Tokiu atveju siūlyčiau kreiptis į verslo procesų konsultantus( http://www.iprocess.lt/verslo-procesu-valdymas/4593569753 ), jie dažanai pasiūlo tokius sprendimus, kurie būna puikis atspirtis verlo pradžiai.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>