Padangų muzika

Vos pradeda kristi pirmosios snaigės, po langai ima čiūžauti padangų muzika. Slystančios, čiuožiančios, stabdančios, dylančios padangos – esu toli nuo jų, bet girdžiu kiekvieną jų sunkų judesį, kai viskas nutinka ne taip, kaip vairuotojas tikėtųsi.

Ilgas čiuožimas ir „bum“

PadangosTikrai taip ir nutiko. Vos tik iškrito sniegas, o ir šiek tiek pašalo, vairavimo sąlygos kai kam turbūt pasidarė nepakeliamos. Man gal ir atrodo visai normalu ar įprasta, kai važiuojant slysta, nes aš niekada nemokėjau važinėti labai gerai net ir naudojant geriausią techniką. Tačiau kitiems galbūt įprasta sausu asfaltu važiuoti labai saugiai, o kai padangos staiga ima cypti ant leduko – labai nustebti. Taigi, sakau, ką girdėjau. Apie penktą valandą netoli sankryžos, prie kurios gyvenu. Girdžiu kaip sucypia padangos, bet taip stipriai ir triukšmingai, kaip jos cypia, kai stabdis spaudžiamas iš visų jėgų, o tada netikėtas „Bum“. Už septynių minučių jau girdžiu kaukiančias sirenas. Kaukia berods dvi mašinos. Tai reiškia, kad ir greitoji pagalba, ir ugniagesiai tuojau pat atlėkė. Netrukus atvažiuoja ir policija – girdžiu tai.

Čiuožimas ir keiksmažodžiai

Kitas klasikinis koncertas, kurį irgi dažnai išgirstu, yra čiuožimas ir keiksmažodžiai. Taigi, padangos vėlgi cypia kaip ir aną kartą, tačiau kažkokio garso neišgirstu. Visgi, matyt kažkas nemalonaus nutinka, nes girdžiu keiksmažodžius. Gal kažkas kažką kliudė, o gal avarija vos neįvyko. Nežinau, dėl ko kaltės, bet kažkas jaučiasi tikrai labai teisus ir piktas, todėl girdžiu daug girdėtų ir negirdėtų keiksmažodžių ir lengvą „Bet aš nemačiau, čia nebuvo ženklo…“ ir pan. Tikiuosi, viskas praeis be kraujo praliejimo ir džiaugiuosi, kad šį kartą čia neatmovė tarnybos su žiburėliais – reiškia, ne viskas taip ir blogai.

Čiuožimas ant posūkio

O kas gi čia čiuožia ant posūkio? Šitas garsas man labai gerai atpažįstamas, nes ir aš su savo vasarinėmis padangomis kartą čiuožiau šlapiu posūkiu. Žinau, buvo baisu, ir avarija galėjo baigtis ir labai blogai. Bet baigėsi ne pačiu blogiausiu. Tad kai automobilis lekia nevaldomas į visas puses, tai tada manau, kad galima tikėtis ir labai blogų dalykų, man tiesiog šiurpas per nugarą pereina. Iš tiesų tokių cypimų neturėčiau girdėti. Vairuotojai turėtų būti sąmoningi ir žinoti, kad padangas reikia pasikeisti. Žiemą reikia važinėti su žieminėmis, o ne universaliomis, ir bėdų gyvenime sumažės, bus ramiau ir saugiau visiems.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>