Mediniai ar plastikiniai langai?

Kokie langai geresni?Anksčiau mediniai langai atrodė vienintelis ir pats geriausias pasirinkimas, kuris gali užtikrinti, kad namuose bus šilta, jauku ir saugu. Šiuo metu greta medinių langų labai dažnai minimi plastikiniai langai, kurie net įvardijami kaip kur kas geresnis ir ekonomiškesnis pasirinkimas. Kadangi egzistuoja dvi alternatyvos – susidėliojus pliusus ir minusus galima palyginti bei nuspręsti, kuris variantas Jums tinka labiausiai ir kuris atrodo geresnis.

Plastikiniai langai – modernus pasirinkimas kokybę mėgstantiems asmenims.

Mediniai langai vs plastikiniai langai: kaina

Lyginant kainos aspektus akivaizdu yra tai, kad mediniai langai kainuoja kur kas daugiau. Daugelis žmonių remiasi į kainą ieškodami jiems patinkančio varianto, taigi šiuo atveju vienas iš pagrindinių kriterijų, kodėl žmonės mieliau perka plastikinius langus – ekonomiškumas. Tiesa, šie langai taip pat ir kokybiškesni, tad kaina šiuo atveju yra dar lemtingesnis pasirinkimas.

Mediniai langai vs plastikiniai langai: stilius

Stiliaus aspektu dažniausiai teigiama, kad mediniai langai yra kur kas gražesni. Visgi, šiuo metu yra toks platus plastikinių langų pasirinkimas, kad nesunkiai pavyks atrasti tai, kas tinka labiausiai. Juolab, šiuo metu net gaminami tokie plastikiniai langai, kurie atrodo taip, tarsi mediniai. Įvertinus tai, kad plastikiniai – Langų Era – kur kas pigesni ir tvirtesni – stilius visiškai nublanksta.

Mediniai langai vs plastikiniai langai: ilgaamžiškumas

Jeigu žiūrėtume ilgaamžiškumo faktoriaus aspektu, taip pat reikėtų paminėti, kad plastikiniai langai tarnauja kur kas ilgiau. Natūralu jog norisi, kad žmonės investuodami į kokybę tikisi ją ir gauti. Juolab, langai yra vienas iš tų daiktų, kuris turėtų tarnauti ne vieną dešimtmetį. Juk kainuoja visai nemažai. Taigi, plastikas kur kas atsparesnis neigiamiems aplinkos veiksniams, taigi tuo pačiu ilgiau geba būtų funkcionalus.

Mediniai langai vs plastikiniai langai: šilumos sulaikymo faktorius

Jeigu ieškote tokių langų, kurie gali padėti sulaikyti šilumą namuose, tokiu atveju vėlgi rekomenduojame plastikinius langus, kadangi jie kur kas sandaresni. Žinoma, mediniai langai taip pat nėra blogas pasirinkimas, tačiau dėl kintančių oro sąlygų medis gali deformuotis ir ilgainiui atsiras plyšiai pro kur šiltas namų oras išeis į lauką. Šiuo atveju plastikiniai langai niekaip nekinta, tad yra geresnis variantas.

Mediniai langai vs plastikiniai langai: priežiūra

Šiuo aspektu beveik nėra jokio skirtumo, kurį pasirinksite. Žinoma, patys stiklai valomi vienodai. Tiesa, plastikiniai ilgai ilgus metus išlieka nepakitę, kai tuo tarpu medinius langus reikia bent jau lakuoti. Jeigu lakas pradeda byrėti, tokiu atveju išvalyti rėmus yra labai sudėtinga. Juolab, plastikas ne taip bijo vandens, taigi galima drąsiai šlapiu skudurėliu valyti langų rėmus. Labai drėkinti medinių tiesiog nerekomenduojama.

Lyginant medinius ir plastikinius langus akivaizdu yra tai, kad plastikas jums kur kas ilgiau tarnaus. Svarbiausia yra konsultuotis su profesionalais, kurie gali patarti.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>