Kaip taupiai naudoti elektros energiją?

Elektra LietuvojeTikriausiai visi jau pastebėjote, jog nuo šiol Lietuvoje elektros energijos tiekėjas gali būti pasirenkamas laisva valia – dabar būtent jūs galite nuspręsti, iš kur pirksite elektros energiją. Galbūt tai būtų pats puikiausiais metas pasirinkti žalios elektros energijos šaltinį, pavyzdžiui, saulės elektrinę? Žinoma, labai didelę rolę šiame pasirinkime vaidina ne kas kitas, o elektros kaina. Kiekvienas elektros energijos tiekėjas bando paruošti kuo patrauklesnius pasiūlymus, dažnai konkuruojant būtent kaina. Tačiau jei nenorite būti manipuliuojami ir savo pasirinkimo grįsti vien pagal šį parametrą, jums taip pat reikėtų pasimokyti kaip efektingai naudoti elektros energiją savo namuose. Juk jei jos sunaudosite mažiau, tai ir kaina nebus tokia aktuali, tiesa?

Bene pats akivaizdžiausias bet vis dar labai dažnai pamirštamas reikalas – nepalikite įjungtų šviesų tuomet, kai jų jums iš tikrųjų nereikia. Skaičiuojama, jog vidutinis namų ūkis vien tinkamai naudodamas elektros lemputes per metus galėtų sutaupyti apie 15 eurų. Ši suma dar labiau padidės, jei savo standartines kaitines lemputes pakeisite į LED technologijos lemputes. Turėsite ne tik mažiau suvartojamos elektros, bet ir geresnę šviesą. Žinoma, tokios lemputės kainuos daugiau.

Jei šildotės namus ir vandenį elektra, atkreipkite dėmesį į tai, kaip naudojate vandenį. Vos keliomis minutėmis trumpesnis dušas gali sutaupyti apie 30 eurų per metus. Taip pat neleiskite vandens tuomet, kai jo iš tikrųjų nenaudojate, pavyzdžiui plaunant indus, valantis dantis ar skutantis. Būtent tada iššvaistoma ypatingai daug vandens, o tuo pačiu ir elektros energijos.

Rozetėse niekada nepalikite įjungtų nenaudojamų daiktų. Net ir išjungti jie gali naudoti tam tikrą kiekį elektros energijos. Pagal paskaičiavimus, tokie į elektros lizdą įkišti daiktai gali sunaudoti elektros energijos už 50 eurų per metus, nors jie net nėra įjungti. Nemaža sumelė, tiesa? Kiekvienas elektros energijos tiekėjas galėtų tik pritarti, jog sena elektronika naudoja kur kas daugiau elektros energijos, nei įrenginiai pagaminti pasitelkus naujausias technologijas. Kadangi visas pasaulis yra smarkiai orientuotas į energijos taupymą ir planetos saugojimą nuo švaistymo, dauguma naujų daiktų reikalauja itin mažai elektros energijos. Tad net jei jūsų senas televizorius vis dar rodo puikiai, turėtumėte pasvarstyti apie jo pardavimą ar išmetimą ir naujo įsigijimą, kadangi taip sutaupysite labai daug elektros. Tas pats galioja ir seniems staliniams kompiuteriams – nauji nešiojamieji reikalauja kur kas mažiau energijos.

Daugiau info: https://www.elektrum.lt/lt/namams/elektra

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>