Kaip sugadinti automobilį

Kai kurios autodalys, blogai veikdamos, gali savo blogu veikimu pakenkti ir visam automobiliui. Gal atrodo, kad nieko baisaus, jeigu kažkas kažkur barška, tačiau tas barškėjimas veikiausiai atsiliepia ir visai važiuoklei. Kas ir kada labai kenkia mašinai, kada autodalys pačios viena kitą gali sugadinti?

Netinkamos autodalys

AutodalysKartais dėl didelio nežinojimo ar neišmanymo gali nutikti, kad į automobilį įdėsime visiškai netinkamą auto dalį. Toks dalykas kartais nutinka tada, kai perkame tam tikrų metų, tam tikros markės mašinai dalį ir nežinome, kad tais pačiais metais išėjo ir kita tos pačios markės mašina. Joms tinka panašios, bet skirtingos detalės. Įdėjus kurią norsauto dalį, kuri būtų skirta ne konkrečiai tai mašinai, o kažkokiai kitai, gali tekti patirti, ką iš tiesų reiškia blogai sutvarkyta mašina. Jeigu kažkokia dalis netinka, ji neveiks arba veiks ne visai. Tuomet kažkas gaus nereikalingą krūvį, per daug kais, sistema neveiks teisingai. O tuomet ims gesti ir visa kita.

Nėra antifryzo

Paprastas, tačiau labai reikšmingas dalykas yra antifryzo arba neužšąlančio skysčio naudojimas žiemos metu. Kai yra visiški šalčiai, speigas, tada dar galima tikėtis, kad mašina neužkais ir su paprastu skysčiu. Tačiau, kada per šaltą orą važinėjama su paprastu skysčiu, ne su antifryzu, kai jo išvis nėra – galima bijoti ir blogiausio. Variklis gali taip užkaisti, kad vėliau teks galvoti, ką daryti, kas partemptų namo. Niekada nerizikuokite ir automobilį kuo greičiau aprūpinkite jam būtinais dalykais.

Trūksta kurios nors dalies

Kai apskritai nėra kažkurios dalies, pavyzdžiui, nušokusi žarnelė, arba koks laidas nudegęs, galima tikėtis irgi tik trumpalaikio naudojimosi. Galbūt iš pradžių nieko neįprasto nepastebėsite, viskas dar veiks, tačiau vėliau staiga ims keistis temperatūros mašinos salone, pasijaus dūmų kvapas. Simptomai yra tam, kad į juos reaguotume. Jeigu prasideda tokie dalykai, vadinasi, kažkokia dalis neveikia, o gal jos net nėra. Net išpjautas katalizatorius sugadina mašinos veikimą ir jos dujų išmetimo sistemą, nors tai ir nėra pati reikšmingiausia mašinos dalis. Tačiau ji visgi irgi reikalinga.

Vairuoja nemokantis vairuoti

Dar vienas būdas greitai sugadinti mašiną – duoti ją vairuoti žmogui, kuris nemoka gerai vairuoti. Kuris tiesiog yra tikrai prastas vairuotojas. Tada jis būtinai ims savo prastomis manieromis gadinti važiuoklę, variklį ir visą mechanizmą. Tačiau kam gadinti mašiną, jeigu galima ją puoselėti?

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • pigiau

    Nepabijokite pasikonsultuoti su savo srities profais. Netik nesugadinsit automobilio, bet ir sutaupysite eurus.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>