Kaip naudoti apšvietimą fotografijoje?

Kuriant savo foto studiją, reikės pasirūpinti ne tik foto technika, bet ir apšvietimo prekėmis, bus reikalingos ledlempos, stovai lempos, įvairūs kiti šviestuvai. Šviesa fotografijoje bus jūsų dažai dailininkui. Tad tapysite šviesa tam, kad sukurtumėte tokį charakterį, kokio norėsite. Kaip led lempos gali sukurti visiškai skirtingus efektus fotografijoje, kaip išnaudoti apšvietimą savo naudai?

„Seno vyro“ apšvietimas

LED apšvietimasAr pastebėjote tokias nuotraukas, kada atrodo, kad fotografija itin išryškina žmogaus raukšles? Kartais filmų kūrimo industrijoje tai tiesiog vadinama „seno vyro“ apšvietimu, ir toks pavadinimas iš tiesų ateina iš to, kad ši šviesa itin išryškina gilias raukšles ir viską, kas yra reljefe. Moterims niekada netinka toks apšvietimas, nes esame jas pratę vaizduoti kitaip, tačiau kokį seną karo veteraną ar išminčių vagotas veidas puošia. Tokia šviesa sukuriama, kai ledlempos šviečia tik iš viršaus, iš šono arba apačios. Tačiau, jokiu būdu, ne tiesiai į vaidą.

Modelių moterų apšvietimas

Atvirkščias yra apšvietimas, būdingas moterų fotografijai. Joms dažniausiai šviečiama tiesiai į akis, ir dėl to joms sunku žiūrėti. Tačiau šviesa, krentanti tiesiai į objektą, nepalieka galimybės susidaryti šešėliams, dėl to jų ir nesusidaro. Todėl vyresnę moterį fotografuojant kaip seną vyrą, šviesą metant iš šono arba viršaus, matysime 10 metų senesnę moterį. O štai šviečiant tiesiai į veidą, moterį kaip tik atnaujinsime.

Šilta ir šalta šviesa

Kitas svarbus aspektas, į kurį turėsite kreipti dėmesį kurdami fotografinę šviesą, tai šviesos šiluma ir šaltis. Jeigu kursite nuotraukas nespalvotas, tai neturės reikšmės. Tačiau kuriant spalvotą nuotrauką, labai svarbu spalva. Natūralioje aplinkoje jos yra kelių spalvų. Geltona ryto spalva turi vieną spalvą, kitokia yra raudona saulėlydžio spalva. Visai kitokią šviesą meta tiesiog giedros dienos saulė. Tai šiltų šviesų apšvietimas. Priešingas – apsiniaukusios dienos atspalvis. Taigi, šalti atspalviai yra pilki, melsvi. Fotografijoje jūs galite panaudoti savo naudai. Šilta šviesa visada vilioja, norisi ją matyti, ja grožėtis. Pirmiau fotografijoje žiūrėsime į šiltai apšviestą objektą. Mėlyna, šalta spalva liks antram įspūdžiui.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>