Kaip mąsto vagis

Siekdami pastatų ir gyvenamųjų erdvių saugumo, norime, kad kieme ir namie kabotų stebėjimo kameros. Reikalingos ir kitos saugos paslaugos, iš kurių pati populiariausia yra signalizacija. Ir visa tai mums padeda jaustis saugesniais, nes mes tikime, kad šios strategijos atbaido vagis. Įsigilinkime į vagies psichologiją ir pamąstykime, kada jis nori ir gali įsilaužti.

Jeigu niekas nesaugo

Kameros stebėjimuiJeigu jūs, būdami protingi žmonės, visas savo jėgas nukreiptumėte į blogus darbus, jūs galbūt sugalvotumėte labai gudrių įsilaužimo būdų. Laimei, dauguma genialių protų veikia doros keliu, o ne siekia kitiems pakenkti ar pavogti. Tačiau įsivaizduokite vagis nebūtinai kaip kvailus ir degradavusius žmones, o galbūt kaip protingus, sumanius asmenis, kurie visą savo laiką, pastangas ir jėgas skiria ne kokių nors dorų uždavinių sprendimui, o vagysčių planavimui ir įgyvendinimui. Taigi, jie visada ieško labai gudrių sprendimo būdų, jie stengiasi likti nepastebėti, nepalikti jokių įkalčių ir nenukentėdami pasisavinti kuo daugiau turto. Vagys, kurie specializuojasi vagystėse, dažniausiai nėra linkę smurtauti, jeigu jų tikslas yra tik turto pagrobimas. Taigi, jie nusižiūri kokį nors namą, stebi, kada jis būna tuščias. Jeigu turite vagių kaimynystėje, turbūt žinote tą situaciją, kad po jūsų kiemą kartais pavaikšto vagių. Tad jie vis patikrina, ar tikrai duris palikote užrakintas, ar visi namie. Kai žino, kad tikrai nieko nėra namie – mielai pasinaudoja ta proga ir sumaniai įsilaužia bei pasiima tai, kas vertinga.

Jeigu yra signalizacija

Tačiau papildoma kliūtimi iškart jiems tampa signalizacija, jeigu ši yra įrengta. Kol ji veikia, bet koks atėjimas į namą yra neįmanomas. Tačiau vagys visada pabando laimę, jeigu tikrai siekia to namo, ir stengiasi atjungti signalizaciją. Taigi, pačios signalizacijos jie taip papratai neatjungs, tačiau jie pabando atjungti elektrą, nes skydinė dažniausiai yra kažkur gatvės pusėje, gatvėje. Tačiau signalizacija, netekusi elektros tiekimo, dar ilgai gali būti su baterija, o saugos tarnyba, gavusi signalą apie elektros dingimą, gali tuojau pat sureaguoti ir skambinti savininkams, klaust, kas nutiko. Jeigu viskas gerai, elektrą savininkai ar paprašyti kaimynai paskui patys įjungia.

Jeigu yra kameros

Stebėjimo kameros – tas dalykas, kuris dar labiau trukdo vagiui įsibrauti. Ko jau ko, o būti atpažintu jis tikrai nenori. Tad net jeigu po jūsų kiemą šiaip kartais šmirinėja vagiantys kaimynai, verta turėti kameras ir neleisti jiems laisvai ten pėdinti.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>