Kaip išsirinkti šunelį iš vados

ZOOJeigu vis dažniau parduotuvėse dairotės į zoo prekes, jeigu tiesiog sustojate ir negalite praeiti pro jokį šunį, vediną žmogaus, jeigu prašote paglostyti, gali būti, kad atėjo jums laikas tapti šuns šeimininku. Viską reikės gerai apmąstyti, o kai nuspręsite – keliauti pirkti savo šunelio. Paprastai veisėjų skelbimus galima rasti internete, tad sulaukus patinkančios vados, reikės važiuoti išsirinkti naujo šuniuko. Tai bus nuostabi patirtis. Visada važiuoti geriausia tada, kai yra dar pilna arba beveik pilna vada – paskutiniai dažnai lieka silpnesni, dėl įvairių priežasčių kitų nenupirkti šunyčiai. Tiesa, mes kalbame ne apie šuniuko pasiėmimą iš prieglaudos, o apie naujo šuniuko pirkimą. Iš prieglaudos jūs jau gausite visą savybių rinkinėlį ir turėsite vargti, kol nulaušite šuns charakterį. O štai planuojat auginti jauną šuniuką nuo pradžių, norėsite iškart išsirinkti sveiką ir gero charakterio.

Paruoškite „kraitelį“

Ne laikas pirkti prekes, kai ant kelių cypia naujas gyventojas. Zoo prekes reikia suruošti iš anksto. Galite užsisakyti internete, tada bus mažiau važinėjimo. Nupirkite šuneliui miegojimo guolį ar dėžutę, narvą ar transportavimo dėžutę, maistą, antkaklį, pavadėlį, maisto, žaislų. Tai būtiniausi daiktai, jeigu vėliau reikės kažko daugiau, vėliau ir nusipirksite.

Nutarkite dėl veislės ir lyties

Prieš renkantis šunelį iš vados jūs, žinoma, pasvarstysite, kokia tai turi būti veislė. Didelis baltas ilgaplaukis šuo – labai gražu ir jauku, bet nepraktiška, nes butas tiesiog skęs pūkuose. Mažas juodas šuniukas nesukelia vargo, tačiau gali norėtis kažko prašmatnesnio. Kai išsirinksite veislę, skaitydami veislių aprašymus, tuomet rinksitės lytį. Geriausiai rinktis sau pagal charakterį, žinant, kad patelės bus ramesnės, tačiau turės savo metų ritmą, o patinai bus energingesni, tačiau mėgs „žymėti teritoriją“ ir turbūt iš pradžių pažymės ją ir namuose.

Stebėkite šunelio elgesį vadoje

Atvykę pas veisėją paprašykite, kad jums pasakytų, kur yra patelės, kur patinėliai, bet dar neardykite vados. Pažiūrėkite, kaip šuniukai elgiasi vadoje. Sveikas šuniukas turi pasitikėti savimi prie motinos, būti smalsus ir žaisti. Kol jie jūsų nemato, jie turėtų žaisti tarpusavy. Jus pamatę, sveiki šuniukai turėtų susidomėti.

Testuokite pasirinktą šuniuką

Glostykite ir stebėkite elgesį – ar šunelis tuo džiaugiasi. Normalus šuo vizgins uodegą. Jeigu darysite kažką, kas jam nemalonu – turėtų priešintis. Tarkime, jeigu pakelsite ir laikysite, turėtų muistytis. Duokite maisto ir pažiūrėkite, ar jis rajus – gerą apetitą turintį šunelį vėliau lengviau visko išmokysite ir dresuosite.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>