Ar bio židiniai namuose yra geras sprendimas?

ŽidiniaiVisoje Europoje sparčiai populiarėjantys bio židiniai yra praktiškas, stilingas, unikalus sprendimas interjerui, leidžiantis kurti komfortišką namų aplinką. Dėl itin lengvų montavimo sprendimų bio židiniai puikiai tinka tiek butams, tiek nuosaviems namams, jie gali būti montuojami tiek vidaus, tiek lauko patalpose. Tiesa, renkantis bio židinį, reikėtų nepamiršti, kad šis sprendimas siejamas su dekoracija ir jaukumu, todėl jei norėtumėte židiniu ne tik grožėtis, bet ir mėgautis šiluma, reikėtų pagalvoti apie tradicinius malkomis ar anglimis kūrenamus židinius ar krosneles.

Kodėl bio židiniai tapo vienu mėgstamiausių sprendimų interjere?

Bio židiniai yra mobilūs, lengvai montuojami ir prie įvairios aplinkos pritaikomi židiniai, kūrenami ekologišku kuru. Šie įrenginiai gali būti montuojami visur, kur tradicinius židinius montuoti būtų pernelyg sunku arba net neįmanoma, pvz., biuruose, restoranuose ir pan. Kadangi bio židiniai yra lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą, juos nesunku pritaikyti prie pasirinktos aplinkos ar net pernešti į lauką. Itin svarbus bio židinių privalumas yra jų naudojamas kuras – iš augalų gaminamas bioetanolis, kuris degdamas neskleidžia jokių dūmų, neišskiria nuodingų medžiagų ir neturi jokio kvapo. Kadangi bioetanolis sudega iki CO2 ir vandens garų, bio židiniams nereikia jokio dūmtraukio.

Itin didelės dizaino galimybės

Žiūrint techniškai, bio židinių konstrukcija yra nesudėtinga ir saugi. Pagrindiniai šio įrenginio elementai – degikliai, sumontuoti bendrame korpuse, ir kuro bakas. Paprastai židinio korpusas yra gaminamas iš nerūdijančio plieno lakšto. Kadangi ugniakuro matmenys yra praktiškai neribojami jokiais techniniais parametrais, dizaineriai gali gana lengvai pasiūlyti įvairių mastelių sprendimus. Be to, galimybė sukurti itin plačius stiliaus variantus leidžia rinktis iš išskirtinai plataus bio židinių asortimento nuo didingų ugnies palečių, gaubiančių visą gyvenamosios erdvės sieną, iki nedidelių žvakidžių, kurias galime statyti ant stalo.

Kada geriau rinktis tradicinius židinius?

Nors bio židiniai pasižymi itin plačiomis dizaino galimybėmis, jie naudoja ekologišką kurą, yra lengvai montuojami, itin paprastai valdomi ir nereikalauja sudėtingos priežiūros, vis dėlto tam tikrose situacijose šie židiniai nėra rekomenduojami kaip optimalus pasirinkimas. Dažniausiai čia kalbama apie šildymo poreikį. Jei pageidaujate, kad židinys tarnautų kaip pagrindinis arba kaip papildomas šilumos šaltinis, bio įrenginiai nebus pats geriausias variantas, kadangi tokio židinio šildymo galia yra labai maža.

Jaunius

Jaunius paskelbė 177 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>